Zabawa jest określana poprzez swobodę działania, bezcelowość, odosobnienie, powtarzalność i moment niewiedzy. To samodzielna decyzja, kiedy, jak często i gdzie można coś zrobić lub bawić się.

Nasze warunki socjalne komplikują tę decyzję. W przeciwieństwie do dawnych czasów, gdzie dzieci mogły bawić się w każdym miejscu i w każdym czasie, dziś ich środowisko życia jest zorganizowane i zbudowane.

Planowanie placów zabaw musi w pierwszej linii kierować się w kierunku potrzeb dzieci i pozwolić na wolną, niezależną zabawę.

Dlatego do zabawy dzieci powinny być zachęcane przez możliwie bliskie naturze kreowanie placów jak i urządzenia, które wspierają wyobraźnię i tężyznę fizyczną oraz umożliwiają kontakty społeczne.

Poprzez indywidualne kreowanie placów zabaw tworzymy interesujące i niezależne procedury gry.

Producent

Firma SIK-Holz® jest zarządzanym przez właściciela, średniej wielkości przedsiębiorstwem w rejonie Flaeming, na południe od Berlina.

logo SIK-Holz

Tutaj produkowane są od 33 lat place zabaw z rodzimej robinii. W przedsiębiorstwie zatrudnionych jest 230 pracowników. Są to w pierwszej linii rzeźbiarze, stolarze i cieśle. Wszystkie działy firmy są po jednym dachem, od planowania, poprzez produkcję urządzeń po montaż na miejscu przeznaczenia.

 

Poza odpowiedzialnością za środowisko, SIK-Holz® angażuje się również w kwestie społeczne poprzez pracę w aktywnych sieciach. Skupiamy się tutaj szczególnie na swobodnej zabawie i miejscach zabaw przyjaznych dzieciom. Koncepcje placów zabaw są stale rozwijane i optymalizowane poprzez wieloletnie doświadczenie w teorii i praktyce przy planowaniu tych miejsc w odniesieniu do ruchu, wartości gry, rozwoju fizycznegi i psychicznego.